Deniz İnşaat Faaliyetleri
Ana sayfa > Uygulama Alanları > Deniz İnşaat Faaliyetleri

MAREX, liman, marina, balıkçı barınağı, iskele, rıhtım, mendirek, dalgakıran vb. kıyı yapıları için yüksek hassasiyetli hidrografik ölçüm gerçekleştirmektedir. Hidrografik ölçüm çalışmaları, deniz tabanı topografyasının belirlenmesi amacıyla yürütülür. Deniz topografyasının doğru ve hassas bir şekilde belirlenmesi, deniz kotlarının ve yatay konumun ölçüm standartlarına bağlıdır. Ekipman ve operatör kalitesi ile proje yönetimi bu standardı belirleyen en önemli faktörlerdir. Bu kalitenin çalışmalarımızdaki tesisi için; IHO (International Hydrographic Organization) ve SHOD (Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi) standartlarına bağlı kalınmakta, saha koşulları gözetilerek en uygun cihaz ve teknoloji kullanılmaktadır.

MAREX kıyı yapıları için, geniş kapsamlı oşinografik ve meteorolojik gözlem servisi sunmaktadır. Dinamik bir ortam olan deniz suyu meteorolojik, oşinografik ve astronomik faktörlere bağlı olarak sürekli hareket halindedir ve yer ve zamana bağlı olarak fiziksel, kimyasal değişimlere uğramaktadır. Oşinografik ve meteorolojik verilerin sürekli gözlemlenmesi kıyı mühendisliği ve deniz yapıları yönetimi için oldukça önem arz etmektedir.

MAREX bu kapsamda;
- Akıntı, dalga, gel-git, deniz suyu sıcaklığı, tuzluluğu, yoğunluğu ve türbitide (bulanıklık) gibi fiziksel oşinografik parametreleri,
- Ph, çözünmüş oksijen gibi kimyasal oşinografik parametreleri
- Atmosfer sıcaklığı, nem, rüzgar, yağış ve solar ölçümler gibi meteorolojik parametreleri
uzun dönem veya kısa dönem olmak üzere gözlemleyerek, istenildiği takdirde anında (real-time) veya belirli periyotlar ile veri sağımı yaparak müşterilerine sunmaktadır.

Marex © Tüm hakları saklıdır. Ana sayfa | Hakkımızda | Hizmetler | Uygulama Alanları | Referanslar | Foto Galeri | İletişim Mersin web tasarım